mot و کاربرد آن در سایت های فروشگاهی

با افزایش کسب و کار اینترنتی و شروع کسب و کارهای فراوان روش هایی برای بازاریابی اینترنتی ایجاد شده است.

یکی از روش های بازاریابی MOT (Moments Of Truth) است که در این روش کارشناس فروش نقاط تماس مشتری با برند را شناسایی کرده و برای جذب مشتری بر روی این نقاط سرمایه گذاری می کند.

 

zero moment of truth

 

لحظه حقیقی صفرم

اولین نقطه، شروع به جستجو توسط مشتری است که به آن لحظه حقیقی صفرم یا (Zero Moment of Truth) گویند.

طبق تحقیقات و بررسی های انجام شده وقتی شخصی به کالایی نیاز داشته و قصد خرید داشته باشد، در مورد آن کالا و برندهای ختلف آن شروع به تحقیق می کند.

یکی از منابع تحقیقی مردم بی شک گوگل خواهد بود، این جا است که سایت ها می توانند با تولید محتوا جامع و کامل و همچنین رعایت اصول سئو در صفحه اول گوگل قرار گرفته و اطلاعات خوبی را در اختیار مخاطب قرار دهند.

اطلاعات جامع و کاملی که بتواند نیازهای مخاطب را رفع کند باعث اعتماد او خواهد شد و با یک استراتژی درست می تواند مخاطب را به مشتری تبدیل کند.

 

first moment of truth

 

لحظه حقیقی اول

فرد پس از تحقیقات لازم تصمیم به خرید می گیرد به این لحظه، لحظه حقیقی اول (First Moment Of Truth) گویند.

در این لحظه سایت های فروش می توانند با طراحی زیبا، کاربری آسان، امکان مقایسه و تبادل نظر در مورد محصول، قیمت مناسب، تخفیفات، ارسال رایگان، خدمات پس از فروش، امکان تعویض محصول و سایر امکانات مورد علاقه مخاطب، بستر خرید مخاطب و جلب اعتماد او را فراهم کنند.

 

second moment of truth

 

لحظه حقیقی دوم

لحظه بعد لحظه رسیدن محصول خریداری شده به دست خریدار است که به آن لحظه حقیقی دوم (Second Moment Of Truth) گویند.

معمولا سایت ها خدمات مربوط به دو مرحله قبل را انجام می دهند و پس از خرید محصول خریدار را رها می کنند در حالی که لازم است آنها پس از خرید محصول چگونگی استفاده از محصول را برای خریدار شرح دهند. همچنین به سوالات خریداران در شبکه های اجتماعی یا در قسمت نظرات سایت پاسخ دهند.

علاوه بر آن بهتر است سایت ها مخاطب را نسبت به نحوه تعمیر محصول و آدرس نمایندگی های پس از فروش آن آگاه کنند.

این موارد باعث رضایت و جذب بیشتر مخاطب خواهد شد.

 

third moment of truth

 

لحظه حقیقی سوم

اگر شما سه مرحله قبل را به درستی انجام داده و مخاطب را جذب خود کرده باشید لحظه حقیقی سوم (Third Moment Of Truth) شروع خواهد شد.

خریدار به یکی از طرفداران پروپاقرص برند شما تبدیل شده و آن را به دوستان خود معرفی می کند.

تمام خریدهای اینترنتی خود را از فروشگاه اینترنتی شما انجام می دهد، در خبرنامه و شبکه های اجتماعی شما عضو شده و با نوشتن نظر مثبت خود به جلب سایر مخاطبان شما کمک می کند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد