نکات مربوط به بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت

وقتی شما اقدام به طراحی سایت و نوشتن مطلب می کنید برایتان مهم است که افرادی این مطالب را مطالعه کنند یا وقتی سایت فروش طراحی می کنید می خواهید از این طریق سود کسب کنید.

برای این که به اهداف خود جامع عمل بپوشانید، لازم است که اصول سئو را رعایت و سایت خود را بهینه سازی کنید.

رعایت این موضوع باعث پیشرفت و ارتقا رتبه سایت شما شده و سایت در صفحات اول گوگل نمایش داده خواهد شد در نتیجه کاربران زیادی از سایت شما بازدید خواهند کرد.

البته لازم به ذکر است که سئو فرایندی زمان بر بوده و صبر زیادی را می طلبد شما نباید نا امید شوید یا برای کسب رتبه در گوگل از سئو سیاه استفاده کنید.

 

محتوا سایت

محتوا سایت نقطه قوت سایت است. اگر سایتی محتوا خوبی نداشته باشد نمی تواند پیشرفت چندانی کسب کند.

فرضا اگر شما اصول سئو را رعایت کنید و سایتتان در صفحه اول گوگل قرار گیرد اما محتوا قوی نداشته باشد، کاربر از سایت شما بازدید نخواهد کرد. محتوا و سئو مکمل یکدیگر هستند.

سعی کنید محتوا جامع و کاملی را بنویسید. مطالب طولانی که یک موضوع را از زوایای گوناگون بررسی کرده و محتوا آنها جامع و کامل است مورد استقبال گوگل قرار می گیرند.

از هر صفحه سایت به سایر صفحات خصوصا صفحات ضعیف لینک دهید. علاوه بر آن می توانید به سایت های مرتبط و قوی هم در صورت لزوم لینک دهید این موضوع به ارتقا رتبه شما کمک می کند.

برای تولید محتوا به جستجوهای مردم در گوگل توجه کنید تا از این طریق نیاز مخاطب را شناسایی و در مورد آن مطلب بنویسید.

مطالب را به صورت اختصاصی تهیه کنید و از کپی کردن مطالب حذر کنید. همچنین برای مطالب خود به متن بسنده نکنید از ویدیو یا پادکست هم برای مطالب خود استفاده کنید.

در پایان مطلب خود گزینه ای برای اشتراک گذاری تعبیه کنید تا کاربران بتوانند مطالب شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذارند.

همچنین قسمتی را برای نظردهی کاربران در نظر بگیرید تعامل کاربران با سایت برای گوگل ارزشمند بوده و برای ارتقا سایت شما اهمیت دارد.

 

نکات سئو و بهینه سازی سایت

 

عنوان سایت

دومین موردی که در اصول سئو باید رعایت شود انتخاب عنوان صفحه سایت است. زمانی که فردی کلمه ای را در گوگل جستجو می کند اول از همه متا تگ عنوان (به رنگ آبی) به او نمایش داده می شود پس اگر این عنوان را درست انتخاب کنید می توانید با استفاده از آن کاربران زیادی را جذب کنید.

تعداد کاراکترهای متا تگ عنوان باید بین 60 تا 70 کاراکتر باشند تا به طور کامل به کاربر نمایش داده شوند.

اگر شما لینک سایت را در شبکه های اجتماعی مختلف نشر دهید، عنوان صفحه به مخاطب نمایش داده خواهد شد.

 

نکات نوشتن متا تگ عنوان

مجموعه ای از کلمات کلیدی را در متا تگ عنوان درج کنید.

در انتها متا تگ عنوان نام شرکت خود را بنویسید.

کلمات کلیدی را با (،) یا (|) از هم جدا کنید تا خواناتر بوده و ظاهری مرتب داشته باشد.

نوشتن عدد در ابتدا متا تگ عنوان یکی از موارد بسیار مهم بوده که باعث جذب بیشتر مخاطب می شود.

برای هر صفحه خود عنوان جدا انتخاب کرده و از انتخاب عنوان های تکراری بپرهیزید.

از عنوان های سوالی استفاده کنید. دانستن جواب سوالات برای مخاطب جذاب خواهد بود.

عنوان مطلب خود را مرتبط با محتوا سایت انتخاب کنید. اگر کاربر محتوای سایت را مقارت با عنوان آن تشخیص دهد سایت شما را به سرعت ترک خواهد کرد و این موضوع به ضرر سایت خواهد بود و باعث کاهش رتبه آن می شود.

اگر متا تگ عنوانتان را درست انتخاب کرده باشید کاربران زیادی را به سمت سایت خود جذب خواهید کرد و در نتیجه رتبه شما در گوگل ارتقا می یابد.

 

نکات سئو و بهینه سازی سایت

 

توضیحات متا

در جستجوهای گوگل در زیر متا عنوان جملاتی به کاربر نشان داده می شود که به آنها توضیحات متا گویند.

این توضیحات برای کاربر قابل مشاهده بوده و با توجه به آنها وارد سایت شما می شود و همچنین گوگل با توجه به توضیحات متا سایت ها را به کاربران نشان می دهد.

 

نکات مربوط به قراردادن تصویر

برای تصاویر یک متن و یک لینک مربوط به صفحه سایت خود را قرار دهید. این متن و لینک باعث شناسایی عکس توسط گوگل خواهد شد و برای موتورهای جستجو این موضوع اهمیت زیادی دارد.

اگر آن عکس در سایت بالا نیاید بجای آن متن نمایش داده خواهد شد.

برای عکس های خود نام مشخص و کوتاهی را انتخاب کنید.

از نوشتن توضیحات زیاد برای عکس های خود بپرهیزید.

 

انتخاب هاست مناسب

هاست مناسب یکی از موارد بسیار مهم برای سایت شما به شمار می رود. هاستی که سرعت خوبی داشته باشد و صفحات سایت در آن به سرعت لود شوند تعامل کاربر با سایت را افزایش می دهد از آن سو سرعا سایت به ارتقا رتبه در گوگل کمک می کند.

 

مقیاس پذیری سایت

از آنجایی که اکثر افراد جستجوهای خود را با موبایل یا تبلت های هوشمند انجام می دهند. بهتر است سایت خود را به صورت کنشگرا یا مقیاس پذیر طراحی کنید تا سایت در همه سایزی نمایش داده شود. این موضوع یکی از موضوع های مورد اهمیت برای گوگل است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد