طراحی سایت گردشگری

طراحی سایت گردشگری

مسافرت کردن با وجود هواپیما، قطار، اتوبوس و اتومبیل دیگر کار سختی نیست و افراد بیش از گذشته سفر کرده و خستگی خود از کار را با مسافرت و بودن در کنار طبیعت در می کنند و از دیدن مناطق گردشگری لذت می برند.

اما همانطور که می دانید قبل از هر کاری لازم است تحقیق کنید تا اطلاعات لازم را بدست آورید، پس حتی اگر قصد سفر دارید بهتر است آب و هوا منطقه مورد نظر، مکان های گردشگری و وضعیت جاده ها یا خطوط هوایی آن را با یک سرچ اینترنتی ساده بدست بیاورید.

این روش آنقدر در تمام دنیا عادی و پذیرفته شده است که صنعتی به نام صنعت گردشگری الکترونیکی یا E-tourism نیز برای آن ایجاد شده است.

ایجاد این صنعت باعث شده است تا آژانس های مسافرتی پا به این عرصه گذاشته و با ایجاد سایت در زمان کم بیشترین اطلاعات را در اختیار مخاطبان قرار می دهند.

 

اطلاعات لازم در سایت گردشگری

سایت گردشگری باید اطلاعاتی در مورد آژانس مسافرتی، تورهای داخلی و خارجی و خدمات آژانس در اختیار مخاطب قرار دهد.

علاوه بر آن لازم است این سایت ها امکان رزرو تور و خرید آنلاین را نیز داشته باشند.

همچنین این سایت ها باید صفحاتی را به معرفی جاذبه های گردشگری شهرها و کشورهای دنیا اختصاص داده و حتی در مورد آب و هوای آنها در طول سال به مخاطبان آگاهی لازم را بدهند.

یکی از نکات جذاب این سایت ها برای زمانی است که تورهای گردشگری تخفیف می خورند پس از این بخش سایت غافل نباید شد و این موضوع معمولا باید در صفحه اول سایت اعلام شود. همچنین می توانید این موضوع را به کاربران و مشتریان سایت خود ایمیل کنید.

 

طراحی سایت گردشگری

 

طراحی سایت گردشگری

در صنعت گردشگری هر آژانس مسافرتی برای خود سایت داشته و خدمات خود را به مشتریان عرضه می کند.

نکته ای که در مورد این سایت ها اهمیت دارد این است که هر سایت باید با توجه به ویژگی های آن آژانس طراحی شده و دارای خلاقیت باشد. طراحی سایت های مشابه باعث عدم پیشرفت و عدم جذابیت سایت شما می شود.

سایت گردشگری باید آنچنان جذاب طراحی شده باشد که بتواند مشتری را جذب کند. البته محتوا سایت و خدمات آژانس نیز در جذب مشتری تاثیر بسزایی دارند اما نمی توان تاثیر طراحی خلاقانه را نادیده گرفت.

از آنجایی که اکثر کاربران این روزها با موبایل یا تبلت خود در اینترنت جستجو می کنند نکته بسیار مهمی است که سایت در موبایل و تبلت نیز نمایش داده شده و صفحات آن در تمام ابعاد به سرعت لود شوند.

نکته بعد سادگی سایت در عین خلاقیت است. وقتی یک سایت طراحی ساده داشته باشد افراد بازدیدکننده به راحتی می توانند به قسمت های مختلف آن دسترسی داشته و اطلاعات کاملی را در مورد تورها و مکان های گردشگری و حتی آب و هوا منطقه مورد نظر خود بدست بیاورند.

مهم تر از همه بهینه سازی سایت و رعایت نکات سئو است. رعایت این موضوع باعث می شود که سایت شما در جستجوهای گوگل در رتبه های بالا قرار گرفته و روزانه افراد زیادی از آن بازدید کنند.

 

طراحی سایت گردشگری

 

امکانات سایت گردشگری

آنالیز چیدمان سایت به صورت حرفه ای و طراحی گرافیکی مطابق با سلیقه شما

بهینه سازی اصولی در گوگل

بهینه سازی نرخ تبدیل

سرعت لود مناسب صفحات

امنیت بالا سایت

ساخت بخش های متعدد و متنوع برای سایت

مدیریت و دسته بندی تورها

تعریف آفر و تخفیفات ویژه بر اساس امتیازات کاربران و مناسبت ها

مدیریت اطلاعات تورها و خدمات قابل ارائه به مسافران

درج تصاویر و کلیپ برای تورها

نوشتن اطلاعات مربوط به تورها مثل زمان حرکت، مدت و ظرفیت تور

ثبت نام و خرید آنلاین

سوالات متداول در مورد تورها

امکان عضویت کاربران

امکان نظردهی برای کاربران

امکان معرفی و اشتراک گذاری اطلاعات تور