طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری

از آنجایی که اطلاع از اخبار برای مردم اهمیت فراوانی دارد، روزانه آدم های زیادی در اینترنت در مورد اخبار روز جستجو کرده و به سایت های خبری مراجعه می کنند. بنابراین می توان گفت که سایت های خبری جز سایت های پر مخاطب قرار می گیرند.

اما صرف داشتن و طراحی یک سایت خبری کافی نبوده و نکات زیادی باید در طراحی یک سایت رعایت شود، تا آن سایت پیشرفت کرده و جز سایت های پر بیننده قرار گیرد.

 

محتوا سایت خبری

سایت خبری در دسته سایت های محتوایی قرار می گیرد پس اول از همه محتوا سایت باید مفید و صادقانه باشد. نشر اخبار کذب یا شایعات از محبوبیت سایت کم می کند. همچنین باید سایت طوری طراحی شود که بتوان برای نشر اخبار از تصویر و کلیپ هم استفاده کرد.

یکی از موارد مهم در سایت های خبری وجود تاریخ در بالا صفحه هر خبر است که نشان می دهد این خبر در چه تاریخ و چه ساعتی در سایت آپلود شده است.

 

طراحی سایت خبری

اینگونه سایت ها باید در ساده ترین حالت ممکن طراحی شوند تا مخاطب با کمترین کلیک به موضوع مورد علاقه خود و اخبار مرتبط به آن دست پیدا کند.

سرعت لود صفحات این سایت هم از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین امنیت سایت باید بالا باشد تا از هر گونه نفوذی در امان باشد.

از آنجایی که اکثر کاربران با موبایل یا تبلت های هوشمند خود در دنیای اینترنت جستجو می کنند باید سایت را به صورت واکنش گرا طراحی کنیم. منظور از واکنش گرا این است که سایت باید در اندازه های مختلف باز شده و برای عموم کسانی که با گوشی یا تبلت هوشمند جستجو می کنند قابل استفاده باشد.

همچنین باید در سایت بخشی را برای عضویت کاربران مشخص کنیم تا بتوانند در سایت عضو شده و اخبار مورد علاقه شان را از طریق ایمیل دریافت کنند، علاوه بر آن می توانند در سایت نظر خود را ثبت کنند.

در سایت های خبری افراد زیادی هستند که به عنوان ادمین سایت مطالب را بارگذاری می کنند با توجه به حوزه کاری هر یک از آنها باید دسترسی آنها را به حوزه کاریشان محدود کنیم تا به قسمت های دیگر سایت دسترسی نداشته باشند. اما مدیر سایت کسی است که به همه این قسمت ها دسترسی داشته و نظارت دارد.

 

طراحی سایت خبری

 

سئو و بهینه سازی سایت خبری

فرقی نمی کند که سایت شما خبری، فروشگاهی یا تبلیغاتی باشد در هر صورت مهم ترین قسمت سایت مربوط به سئو و بهینه سازی آن است.

شما برای موفقیت سایتتان باید سایت را اصولی بهینه سازی کنید. انجام بهینه سازی برای سایت باعث می شود سایت شما در گوگل رتبه بالا کسب کرده و در صفحه اول گوگل قرار گیرد.

از آنجایی که مردم معمولا فقط از سایت هایی که در صفحه اول گوگل هستند بازدید می کنند پس با حضور در صفحه اول گوگل می توانید مخاطبین زیادی را جذب کنید.

البته رعایت تمام نکاتی که در بالا ذکر کردیم برای موفقیت سایت ضروری است و با نبود هر یک از موارد گفته شده سایت نمی تواند آن طور که باید در اینترنت مطرح شود.

 

امکانات سایت خبری

مدیریت اخبار

نوشتن، ویرایش و حذف خبر شامل:

تیتر خبر

روتیتر و زیر تیتر

لید خبر

انتخاب سرویس های خبری

انتخاب تگ مرتبط

تعیین وضعیت انتشار

تعیین نوع خبر

تعیین زمان انتشار

درج تصویر برای اخبار

مدیریت اخبار تصویری و آپلود تصاویر نامحدود

مدیریت اخبار چند رسانه ای

انتخاب نوع نمایش اخبار

مدیریت سرویس های خبری

ایجاد سرویس های خبری به تعداد نامحدود در دو سطح

مدیریت درج اخبار در سرویس های خبری

نمایش اخبار مرتبط در سرویس های خبری

تعریف سطح دسترسی برای کاربران در بخش های مختلف

مدیریت آرشیو اخبار

نمایش اخبار پر بازدید برای ادمین سایت

مدیریت گزارشات

قابلیت ساخت پروفایل کاربری

ارسال اخبار مهم برای کاربران سایت در زمینه مورد علاقه شان