افزایش نرخ کلیک سایت

CTR چیست؟

منظور از CTR (Click Through Rate) میزان کلیک بر روی سایت به نسبت دفعاتی که سایت نمایش داده می شود است.

در این مقاله قصد داریم مواردی را که باعث افزایش نرخ کلیک بر روی سایت می شوند را بررسی کنیم.

برای اینکه میزان کلیک بر روی سایت خود را افزایش دهید باید محتوا با کیفیت و ارزشمندی تولید کنید چرا که این نوع محتواها برای گوگل اهمیت زیادی دارد و گوگل رتبه سایت هایی که محتوا ارزشمند تولید می کنند را افزایش می دهد.

البته محتوا ارزشمند یکی از صدها فاکتور مهم برای گوگل است، پس این موضوع به تنهایی کافی نیست و ما باید اصول سئو را در کنار تولید محتوا ارزشمند رعایت کنیم تا بتوانیم به رتبه خوبی درسایت گوگل برسیم.

 

انتشار محتوا بدون تاریخ

کاربران اینترنتی همیشه به دنبال محتوا تازه هستند بنابراین با توجه به تاریخ مطالب، از مطالب جدید بیشتر استقبال می کنند. حال شما می توانید یا دائم سایتتان را بروز کنید یا از درج تاریخ در مطالب خود صرف نظر کنید.

برخی از سایت ها به علت نوع خاص مطالب مثل سایتهای خبری که اخبار را منتشر می کنند باید حتما در صفحات خود تاریخ مطالب را درج نمایند.

 

آدرس کوتاه

استاندارد طول لینک سایت بین 2 تا 5 کلمه است. تجربه نشان داده است مطالبی که آدرس کوتاهی دارند نسبت به سایر مطالب بیشتر بازدید می شوند.

اما فراموش نکنید که آدرس کوتاه بدون مفهوم هیچ ارزشی ندارد پس آدرس خود را طوری انتخاب کنید که در عین کوتاهی دارای مفهوم بوده و مخاطب را جذب کند، در غیر این صورت از لینک کوتاه صرف نظر کنید.

 

افزایش نرخ کلیک در سایت

 

تبلیغات موثر را فراموش نکنید

هر کسب و کاری در زمان شروع به تبلیغات نیاز دارد. تبلیغ خوب تبلیغی است که خلاقانه، صریح و جذاب باشد.

تبلیغات خود را باید به گونه ای طراحی کنید که مخاطب جذب سایت شما شده و از آن بازدید کند. همچنین سعی کنید تبلیغات خود را به سایت های پر مخاطب که هم نوع سایت شما هستند و سایت های خبری بسپارید.

انجام آزمون A/B بر روی تبلیغات به افزایش نرخ کلیک شما کمک خواهد کرد.

 

برند سازی کنید

منظور از برند سازی این است که نام برند شما به کلمه کلیدی تبدیل شود به طوری که کاربران به جای استفاده از اسم آن کالا از نام برند شما استفاده کنند. مثل آن که امروزه افراد به جای شکلات صبحانه از اسم نوتلا استفاده می کنند. و نوتلا تبدیل به یک کلمه کلیدی در گوگل شده است.

 

مخاطب خود را بشناسید

باید مخاطب خود را با توجه به نوع محصولاتتان شناسایی کنید به این صورت که بدانید چه کسانی در چه رنج سنی و با چه میزان سوادی و همچنین با چه ادبیاتی محصولات شما را جستجو می کنند.

ممکن است مخاطب محصولات شما را با نام عامیانه ای بشناسد پس بهتر است در سایت خود از این نام استفاده کنید تا سایت شما در زمان جستجو به مخاطب نمایش داده شود.

 

افزایش نرخ کلیک

 

عنوان صفحه را هوشمندانه انتخاب کنید

عنوان صفحه سایت می تواند حداکثر 70 کاراکتر باشد. در عنوان باید از کلمات جذاب برای مخاطب استفاده کنید کلماتی مثل آسان، ارزان، رایگان، آموزش قدم به قدم، گام به گام، نکات و امثالهم. همچنین سعی کنید عنوان را به گونه ابی انتخاب کنید که با محتوا صفحه شما هماهنگی داشته باشد.

 

توضیحات متا کامل بنویسید

در نتایج جستجو توضیحات متا در زیر عنوان نمایش داده می شود، سعی کنید در این قسمت جملات جذابی را برای مخاطب بنویسید به طوریکه هم خلاصه ای از مطلب را به او نمایش دهید هم او را به بازدید سایت ترغیب کنید.

 

استفاده از اسکما را فراموش نکنید

زمانی که برای خرید محصولی به بازار مراجعه می کنید معمولا آن را از مغازه ای تهیه می کنید که مشتریان بیشتری دارد چرا که گمان می کنید محصولات این مغازه بهتر است.

در مورد سایت ها هم مخاطب سایت هایی را که ستاره های رنگی آن ها بیشتر است به دیگر سایت ها ترجیح خواهد داد. برای این منظور لازم است از ابزار Schema استفاده کنید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد